İZMİR KARABAĞLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Sempozyumu

Özel Eğitim Sempozyumu

Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, İzmir Demokrasi Üniversitesi ve Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi  işbirliği ile  2 Aralık 2022 tarihinde Özel Eğitim Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında İzmir Demokrasi Üniversitesi'nde Özel Eğitim Sempozyumu gerçekleştirilmiştir. Sempozyuma İzmir genelindeki okul psikolojik danışmanı/rehber öğretmeni, özel eğitim öğretmeni ve diğer branşlardan 400 öğretmen katılım sağlamıştır.

Özel Eğitim Sempozyumu; özel gereksinimli bireylerin ihtiyacı olan eğitimin kalitesini artırmada, özel gereksinimli bireylerin çok yönlü gelişimini desteklemede, topluma uyum ve sosyalleşme sürecinde gereken desteği ve hizmeti sunmada en önemli görevi üstlenen öğretmenlere, yeni bilgi ve beceriler kazandırmak, bu alandaki deneyimlerini zenginleştirmelerine katkı sunabilecek eğitim faaliyetleri düzenlemek, etkili öğretim yöntem ve teknikleri uygulama fırsatı sunmak ve okullarda özel eğitim uygulamaları ile ilgili tüm çalışanlara farkındalık kazandırmak amacıyla yapılmıştır.

 

Sempozyum açılışında konuşan Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender KARABULUT, bireylerin öz yeterliliklerinin geliştirilmesi, kendi başlarına yaşamlarını devam ettirebilmeleri adına desteklenmelerinin yapılan çalışmalar bağlamında çok daha kalıcı sonuçları olacağını ifade etmiştir. Karabağlar ilçesindeki eğitim faaliyetlerine her zaman destek veren İzmir Demokrasi Üniversitesine ve yapılan çalışmaların sahaya yansıması için emek harcayan Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bayram Günay'a ve çalışma ekibine teşekkür etmiştir.

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER, Birleşmiş Milletlerin 2022 yılının "Kapsayıcı Gelişim İçin Dönüştürücü Çözümler" temasına değinerek tüm bireylerin aynı çatı altında eğitim ve öğretim gördüğü ve eşit fırsatlara sahip olduğu çevreye vurgu yapmıştır. Gerçekleşen etkinlik, özel gereksinimli öğrenciler ile çalışan öğretmenlerimizin sahadaki sorunlarına çözüm sağlama amacına hizmet etmektedir demiştir.

02-12-202202-12-202202-12-202202-12-202202-12-202202-12-202202-12-2022

Bahar Mahallesi 2904 Sokak No 10 Karabağlar / İZMİR - (0 232) 261 86 67 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.