İZMİR KARABAĞLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARDA BAŞARIYI ARTIRMA PROJESI (OBAP)

OKULLARDA BAŞARIYI ARTIRMA PROJESI (OBAP)

OKULLARDA BAŞARIYI ARTIRMA PROJESI (OBAP)  

 

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin akademik başarısını ve toplumsal değerlere bağlılığını artırmak amacıyla 2014-2015 öğretim yılı Ocak ayından itibaren “Okullarda Başarıyı Artırma Projesi (OBAP)”, İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Sadık TUNÇ’un onayladığı yönerge ile 29 Aralık 2014 tarihinden itibaren okullarda fiilen uygulanmaya başlandı.

OBAP kapsamında; okullarda başarısızlığın nedenlerinin tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulması, sınavların ortak ölçme ve değerlendirmesinin yapılması, 8. sınıf ortak sınavlarında kazanımların öğrenciler tarafından ne kadarının elde edilip edilmediğinin izlenmesi, değerler eğitimi konusunda öğrencilerin eğitilmesi, öğrencilerin birbirlerinin fikirlerinden yararlanmaları için bir araya getirilmesinin sağlanması, ilçe genelinde zümre çalışmalarının ortak bir anlayışla yürütülmesi, başarının ödüllendirilmesi, görsel ve teknolojik gelişmelerden faydalanılarak daha çok öğretmen, öğrenci ve veliye ulaşılması hedeflerini sağlayacak faaliyetler plânlandı.

Proje ile, her okulun kendi başarısını artırmasını sağlayacak birer eylem plânı hazırlaması ve uygulaması üzerinde de özellikle durulmaktadır. Bu yönde iş ve işlemleri kolaylaştırmak adına proje ekibi tarafından ilçe adına programlar geliştirilmiş ve okullara gönderilmiştir.

 

Proje ile Karabağlar ilçesi genelinde gerek başarıyı artırma yönünde gerekse değerlerine sahip çıkma konusunda, İlçe Kaymakamımız Mehmet Sadık TUNÇ’un başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, okullar, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin aynı hedef etrafında, aynı noktada odaklanarak, işbirliği içinde hareket etmeleri ve birlikte başarma duygusunu yaşamaları sağlanmaya çalışılacaktır.

Bahar Mahallesi 2904 Sokak No 10 Karabağlar / İZMİR - (0 232) 261 86 67 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.