İZMİR KARABAĞLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

 

Bugün, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bir asır önce Çanakkale´de gerçekleşen istiklal mücadelesi eşsiz bir destandır. Çanakkale,  tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin, asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği bir topraktır. Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve yüce Türk milletinin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Çanakkale…

Devletimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği ´´Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözünün ruhuna uygun olarak yetiştirdiğimiz öğrenciler ve biz, atalarımızdan aldığımız bu  İstiklal bayrağını  ebediyete kadar aynı dirayet ve gururla taşımaya devam edeceğiz.  Başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Türk Milleti´nin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet kahraman gazilerimizi  şükranla  anıyor, saygılarımı sunuyorum.

Şehitlerimizin Mekanları cennet olsun, hepsine selam olsun, ruhları şad olsun.

 

Bahar Mahallesi 2904 Sokak No 10 Karabağlar / İZMİR - (0 232) 261 86 67 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.