İZMİR KARABAĞLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Kutlamaları Kapsamında Çelenk Sunma Töreni Yapıldı.

23 Nisan Kutlamaları Kapsamında Çelenk Sunma Töreni Yapıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni  saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender KARABULUT'un   Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender KARABULUT  törende yaptığı konuşmasında  "Ulus egemenliğinin her şeyin üstünde tutulmasının, bir ulusun kaderinin kendisi tarafından belirlenmesinin 101. yıl dönümünü kutlamaktan büyük bir onur ve coşku duyuyorum. " dedi.

Ulusal egemenliğin korunması ve devamı onların, evlatlarımızın elindedir.

Konuşmanın tamamı;

Bir halk düşünün ki yedi düvele karşı savaş verdi. Bir millet düşünün ki varını, yoğunu, evladını bu savaşa verdi ve dönmeyi de hiç düşünmedi. Böyle bir savaşın gölgesinde 23 Nisan 1920'de kuruldu milletin meclisi. Onlar Kurtuluş Savaşı'ndan zaferle çıkmış bu ulusun, aydınlık bir yolda, aklın ve bilimin ışığında ilerleyeceğine , çağdaş dünyada hak ettiği yeri alacağına inanarak ve bu ulusa yakışanın başka milletlere köle olmak değil, kendi kendisinin efendisi olmak olduğunu bilerek kurdular Türkiye Büyük Millet Meclisini. Çünkü böylece ulusumuz barış, huzur ve refah içinde uygarca yaşayacak ve çocuklara, yani yarınlarımıza mutlu bir ülke kalacaktı. Ben de bu nedenle ulus egemenliğinin her şeyin üstünde tutulmasının, bir ulusun kaderinin kendisi tarafından belirlenmesinin 101. yıl dönümünü kutlamaktan büyük bir onur ve coşku duyuyorum.

Ancak cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de o denli önemlidir. Bunu son derece iyi bilen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, bu sebeple "Cumhuriyeti biz kurduk; onu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiniz." diyerek çocuklarımıza ve gençlerimize seslenmiştir. Ulusal egemenliğin korunması ve devamı onların, evlatlarımızın elindedir.

 

Bunun yanı sıra bilimsel olarak da kabul edilmiştir ki çocuklar oyunla hayata hazırlanmakta ve hayatı öğrenmektedirler. Sonraki dönemlerde ise oyun ve eğlenmenin yanında öğrenim hayatları ve formal öğrenmeler başlamaktadır. İşte küçük yaşlardan itibaren hayatı öğrenen evlatlarımızı vatanına, milletine hayırlı vatandaşlar olarak yetiştirmek bizim boynumuzun borcudur. Minik birer fidan olan çocuklarımızın gereksinimlerini karşılayarak onların köklü birer ağaç olmasını sağlamak da bizim elimizdedir.

 

Ayağı yere sağlam basan evlatlarımız böylece dürüst olmayı, çalışkan olmayı bilecekler. Böylece vatan sevgisini, bayrak sevgisini, barışı ve kardeşliği bilecekler. Birlik olmayı, beraberce yaşamayı, sorumluluk nedir bilmeyi böylece öğrenecekler. Atatürk bu sebeple bu ülkede yaşayan her çocuğa bir bağımsızlık hediyesi olarak 23 Nisan'ı armağan etmiştir.

 

Bugün hepimiz coşku doluyuz... Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu yaşıyoruz. Ben de tüm bu duygularla bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                  


23-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bahar Mahallesi 2904 Sokak No 10 Karabağlar / İZMİR - (0 232) 261 86 67 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.