İZMİR KARABAĞLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Yolculuğum Projesi

Kariyer Yolculuğum Projesi

11-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LİSE TANITIM FUARI

Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak Kariyer Yolculuğum Projesi kapsamında Lise Tanıtım Fuarı düzenlendi. Karabağlar ve İzmir genelinde 42 lise stant açarak etkinlikte yer aldı. Çocuklarımızın gelecekte mutlu bir hayat yaşamaları, iyi bir meslek ve iyi bir sosyal çevreye sahip olmalarından geçmektedir. Bunu sağlamak için eğitim kurumları olarak gerekli mesleki rehberliğin yanı sıra öğrencilerimize bu konuda yardımcı olacak zenginleştirilmiş ortamlar yaratılmaya çalışıldı. Bu kapsamda Karabağlar'da önceki yıllarda düzenlenen fuarlar ve etkinlikler, 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren Mesleğimle Tanışıyorum Projesi ile daha sistemik bir hal aldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılından bu yana ise internet ortamlarını ve çeşitli eğitim çalışmalarını da ekleyerek daha zengin ortamlar sunacak Kariyer Yolculuğum Projesi adıyla çalışmalar yürütüldü. Kariyer Yolculuğum Projesi kapsamında öğretmen eğitimleri, öğrencilere yönelik okul ve mesleki alan-dal tanıtımları, uzmanlar tarafından verilen sınav ve tercih seminerleri, motivasyon toplantıları, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin hizmetine sunulan kariyeryolculugumprojesi.com internet sitesi ve Kariyer Yolculuğum Projesi android uygulaması gibi farklı ortamlarda yapılan çalışmalar gerçekleştirildi.

 

İzmir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde Karabağlar'daki ortaokul öğrencilerine ve velilerine yönelik 10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Lise Tanıtım Fuarı, 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde ise lise öğrencileri ve velilerine yönelik Üniversite Tanıtım Fuarı etkinlikleri yapılacak.

Açılışa katılan Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender KARABULUT, "İlçemiz öğrencilerinin sorun çözen bireyler olmasını kendimize amaç edindik. Bu kapsamda birçok faaliyete imza attık" dedi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, "Yapacağınız işte en iyi olmak istiyorsanız kendinizi iyi yetiştirmelisiniz. Geleceğe yönelik mesleki hedefinizi şimdiden belirleyerek, bu yolda sistemli ve planlı çalışarak başarıya ulaşabilirsiniz" diye konuştu. Açılış konuşmasından sonra Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, okul/kurum müdürleri ve öğrenciler fuar alanını gezip ilgililerden bilgi aldılar.

Bahar Mahallesi 2904 Sokak No 10 Karabağlar / İZMİR - (0 232) 261 86 67 Pbx

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.